Android – przydatne aplikacje

Patrząc na mnogość dostępnych aplikacji na Androida, można mieć problem z określeniem, która z nich okaże się przydatna, a która będzie tylko zaśmiecać nasz smartphone.

Zobaczmy więc jedne z najbardziej przydatnych aplikacji dedykowanych użytkownikom tego sytemu mobilnego, które zostały dotychczas wydane.

Pierwszą z nich jest Bateria HDD dająca swoim użytkownikom możliwość dokładnego sprawdzenia poziomu rozładowania baterii podczas wykonywania różnych czynności, np.

surfowania po sieci czy oglądania filmów.

Drugą z wartych zainstalowania aplikacji jest Sleep as Android.

Jej działanie oparte jest na fazach snu – dzięki niej sprawimy więc, że nasz odpoczynek będzie o wiele bardziej efektywny.

Trzecią aplikacją – przeznaczoną szczególnie dla osób ceniących swoją prywatność jest Mobile Alarm System.

Za każdym razem, gdy ktoś niepożądany weźmie do ręki nasz telefon i go odblokuje (a nas akurat nie ma w pobliżu) w pomieszczeniu rozlegnie się alarm, który można wyłączyć dopiero po wpisaniu kodu.

Aplikacji dedykowanych użytkownikom Androida znajdziemy w internecie setki tysięcy – zawsze jednak warto się zastanowić nad jakością jej wykonania i funkcjonalnością, aby bez potrzeby nie obciążać pamięci swojego smartphone’a.